ВАНРЕДНИ ИЗБОРИ У ПАЛАНЦИ 25. МАРТА?
Ванредни избори за Скупштину општине Смедеревска Паланка биће одржани 25. марта, незванично сазању „Смедеревске новине“. Тада ће бити прилика да Паланчани, после вишемесечне блокаде институција, а три месеца након увођења привремених мера, изаберу своје представнике у локалном парламенту.
Подсетимо, 14. октобра прошле године истекао је законом предвиђен рок од три месеца за одржавање седнице Скупштине општине, што се није догодило, чиме су се стекли услови да Министарство за државну управу и локалну самоуправу Влади Србије упути захтев за увођење привремених мера.
Привремени орган општине Смедеревска Паланка конституисан је почетком децембра прошле године. Председник Привременог органа је Никола Вучен, дотадашњи председник СО Смедеревска Паланка, а чланови су Иван Гајић, Мирољуб Радовановић, Петар Јелић и Никола Грујић.
СДН