PARASTRELIČARSTVO: ŽETVA MEDALJA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

na Državnom prvenstvu u parastreličarstvu koje je proteklog vikenda održano u Kragujevcu, takmičari SSK OSI „Despot Đurađ Branković“ Smederevo osvojili su ukupno 8 medalja – 6 zaltnih i po jednu srebrnu i bronzanu. Zlato su osvojili: Gavrilo Milenković (veteran 60 metara olimpijski luk), Miodrag Grba (veteran olimpijski luk 30 metara), Svetislav Perišić (veteran prijatelj turnira olimpijski luk 30 metara), Vesna Jovanović (senior olimpijski luk 18 metara), Matija Mitrović (junior olimpijski luk 10 metara) i  Pavle Mitrović (pionir olimpijski luk 10 metara). Aleksa Đorđević (pionir olimpijski luk 10 metara) osvojio je srebrnu, Borko Panić (senior olimpijski luk 70 metara) bronzanu medalju.
-Rezultati su bili očekivani, posle uspešne sezone i napornih treninga na otvorenom. Učestvovali su i naši reprezentativci sa svetskog kupa Veselin Uzelac iz Subotice i Dejana Bačko iz Novog Sada. Dejana Bačko nema obe ruke. Gađa nogama. Osvojila je zlatnu medalju u svojoj kategoriji. Domaćin je bio Streličarski klub OSI ,,Oko Sokolovo“ iz Kragujevca – saopštili su iz SSK OSI „Despot Đurađ Branković“.