ČETVRTA UZASTOPNA POBEDA FK „SMEDEREVO 1924“

Fudbaleri Smedereva su u 10-om kolu Srpske lige Zapad, na domaćem terenu, pred oko 400 ljubitelja fudbala, bili bolji od ekipe Prova rezultatom 2:1.

Smederevo je odlično otvorilo utakmicu sa dve šanse, da bi do vođstva stiglo u 18-om minutu –  odličan pas Ivkovića ka Stevanoviću, koji je sam izašao ispred golmana gostiju i majstorski ga prebacio za veliku radost domaćih navijača. Do poluvremena nije bilo promene rezultata.

U nastavku Smederevci pojačavaju pritisak i u 49-om minutu dolaze do gola, kada posle starta nad Mladenovićem u petercu gostiju sudija dosuđuje penal za domaćine. Siguran sa 11 metara bio je Stevanović za  2:0. Posle tog gola, Smederevo propušta još dve prilike i kazna stiže u 66-om minutu – Pantelić je odlično reagovao na odbijenu loptu u šesnaestercu Smedereva i postiže pogodak. Do kraja utakmice jalova inicijativa gostiju bez nekih velikih šansi.

Smederevo ostaje na čelu tabele posle četvrte uzastopne pobede, uz isti broj bodova kao i Zlatibor, dok je Sloga Požega treća sa bodom manje.

U narednom kolu Smederevo 1924 gostuje u Požarevcu ekipi Mladog Radnika.