REDŽIĆ MATIRAO ŠUMADINCE

U derbiju 5. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Smedereva su savladali ekipu Šumadije iz Aranđelovca rezultatom 1:0. Utakmici kraj Stare železare je prisustvovalo oko 600 ljubitelja fudbala, koji su ovacijama ispratili veliki trijumf domaće ekipe.

Smederevo je do pobede došlo posle velike borbe, u 87-om minutu  pogotkom Redžića. Fudbaleri Smedereva i Šumadije su odigrali utakmicu sa puno prekida i oštrih startova. U 68-om minutu je Stojanović dobio drugi žuti karton i tako je domaćin ostao sa desetoricom na terenu, ali i pored toga, došao do važne pobede.

Ovo je druga uzastopna pobeda Smederevaca izvojevana u finišu utakmice. Na sličan način su u prošlom kolu savladali Polet u Ljubiću.

Kada se na sve doda i činjenica da je Smederevo utakmicu sa Šumadijom igralo bez povređenog Gordića i bez kartonima opterećenog Stanića, ova pobeda dobija još više na značaju.

Smederevo je sada drugo na tabeli sa 11 bodova, koliko ima i trenutno prvoplasirana Sloga, koja je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila tri pobede, jednu više od našeg kluba.

U narednom kolu fudbaleri Smedereva gostuju u Topoli i igraju protiv Karađorđa.